تبلیغات
دفتر مشق من

درباره ما


نه چندان نرمی كن كه بر تو دلیر شوند و نه چندان درشتی كه از تو سیر گردند.((سعدی))
*****
می توان در ظرف دو سال یك كارخانه ذوب آهن ساخت، ولی برای تربیت یك مدیر برای این صنعت باید بیست سال وقت صرف كرد.
*****
پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است
از هـــمـت داوود نبی بخــت بلــند اســت

افتــــادگی آمــــوز اگــــر طالـــب فیـــضی
هــــــرگز نخورد آب زمینی که بلــــند است
*****
بیشتر مطالب این وبلاگ درباره ی دانش آموزان مقطع ابتدایی می باشد. امید است مورد توجه شما بازدید کننده ی گرامی قرار گیرد.
*****
استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلا مانع می باشد.
*****
میلاد صارمی نایینی
آموزگار کلاس های چند پایه
ایمیل مدیر وبلاگ:
saremi_n_milad@yahoo.com
ایجاد کننده وبلاگ : میلاد صارمی نایینیرئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ایجاد پایه ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده گفت: کتاب فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی، قرآن، فکر و زندگی و مهارت و کارآفرینی دروس پایه ششم در سال تحصیلی آینده هستند.

حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان افزود: حدود دو سال است که بر روی دروس کتاب‌های پایه ششم ابتدایی کار کرده‌ایم و هم‌اکنون پیش‌نویس‌های آن آماده است. اکنون نیز با رونمایی از سند تحول بنیادین در حال کارشناسی و بررسی نهایی و کنار هم قرار دادن تألیفات اولیه هستیم.

وی ادامه داد: پنج سال دوره ابتدایی در نظام فعلی آموزشی، اهداف کلی این دوره یعنی تقویت روابط اجتماعی و مهارت‌های زندگی را محقق نمی‌کند که پایه ششم ابتدایی این خلأ را پر خواهد کرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی  افزود: دروس پایه ششم کتاب‌های فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی و قرآن است و دو درس «فکر و زندگی» و «مهارت و کارآفرینی» نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به کتاب‌های درسی اضافه می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدیان جزئیات بیشتری درباره محتوای این دروس و تفاوت آن با کتاب کلاس‌های پنجم ابتدایی و اول راهنمایی عنوان نکرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «در جامعه به‌ویژه خانواده ها این تردید پیش آمده که پایه ششم ابتدایی محتوای خاصی ندارد و دانش‌آموزان در این پایه تنها دچار یک سال وقفه تحصیلی بیهوده می‌شوند»، اظهار کرد: مدت زمان تحصیل در نظام فعلی 12 سال است که در نظام بعدی نیز 12 سال است و نگرانی در این باره وجود ندارد چرا که تنها یک جابه‌جایی در سال‌های تحصیلی انجام شده است.