دفتر مشق من نه چندان نرمی كن كه بر تو دلیر شوند و نه چندان درشتی كه از تو سیر گردند.((سعدی)) ***** می توان در ظرف دو سال یك كارخانه ذوب آهن ساخت، ولی برای تربیت یك مدیر برای این صنعت باید بیست سال وقت صرف كرد. ***** پوریای ولی گفت که صیدم به کمند است از هـــمـت داوود نبی بخــت بلــند اســت افتــــادگی آمــــوز اگــــر طالـــب فیـــضی هــــــرگز نخورد آب زمینی که بلــــند است ***** بیشتر مطالب این وبلاگ درباره ی دانش آموزان مقطع ابتدایی می باشد. امید است مورد توجه شما بازدید کننده ی گرامی قرار گیرد. ***** استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلا مانع می باشد. ***** میلاد صارمی نایینی آموزگار کلاس های چند پایه ایمیل مدیر وبلاگ: saremi_n_milad@yahoo.com tag:http://zangekelas.mihanblog.com 2019-08-19T21:50:43+01:00 mihanblog.com دانلود Who Is On My Wifi 2.1.6 - نرم افزار مدیریت وای فای ( شبکه بیسیم) 2013-08-13T05:50:49+01:00 2013-08-13T05:50:49+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/110 میلاد صارمی نایینی Whos On My WiFi نرم افزاری بسیار کارآمد و مفید به منظور مدیریت شبکه بی سیم می باشد ، با استفاده از این نرم افزار می توانید یک مدیریت کامل بر روی شبکه بی سیم (وایرلس) داشته باشید یکی از دغدغه های کاربران این است که مطلع شوند شخص دیگری بر روی شبکه خصوصی آنها قرار ندارند بنابراین یکی از کاربردهای ویژه این نرم افزار آن است که به شما اطلاع خواهد داد که آیا کسی از وایرلس شما استفاده می کند یا نه ، این نرم افزار همچنین دقت بسیار بالایی در این امر داشته و هرگونه حقه را نیز شناسایی می کند بنابراین با نصب Whos On My WiFi نرم افزاری بسیار کارآمد و مفید به منظور مدیریت شبکه بی سیم می باشد ، با استفاده از این نرم افزار می توانید یک مدیریت کامل بر روی شبکه بی سیم (وایرلس) داشته باشید یکی از دغدغه های کاربران این است که مطلع شوند شخص دیگری بر روی شبکه خصوصی آنها قرار ندارند بنابراین یکی از کاربردهای ویژه این نرم افزار آن است که به شما اطلاع خواهد داد که آیا کسی از وایرلس شما استفاده می کند یا نه ، این نرم افزار همچنین دقت بسیار بالایی در این امر داشته و هرگونه حقه را نیز شناسایی می کند بنابراین با نصب این نرم افزار می توانید با خیال راحت به شبکه امن خود متصل شوید ، از امکانات ویژه ی این نرم افزار میتوان به آن اشاره کرد که زمانی که شما در منزل نیستید هم ای پی افرادی از مودم شما سو استفاده میکنند هم ذخیره میشود و شما میتوانید برد وای فای خود را کم کنید تا دیگر افراد متخلف به آن دسترسی نداشته باشند.

نرم افزار Who Is On My Wifi به شما در تشخیص مزاحمان روی شبکه های WiFi کمک می کند، به این ترتیب که این نرم افزار تمامی کامپیوتر های موجود در شبکه ی شما را نشان می دهد و هر زمان که متوجه کامپیوتری شود که آن را به رسمیت نشناسد ، شما را از وجود آن مطلع خواهد کرد.


دانلود با لینک مستقیم
]]>
نوروز باستانی خجسته باد 2013-03-23T16:46:43+01:00 2013-03-23T16:46:43+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/109 میلاد صارمی نایینی علم دولت نوروز به صحرا برخاست                   زحمت لشكر سرما ز سر ما برخاست                                                                                                  &nbsp

علم دولت نوروز به صحرا برخاست                   زحمت لشكر سرما ز سر ما برخاست

                                                                                                                 سعدی

 


 ز كوی  یار  می‌آید   نسیم   باد  نوروزی            از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

                                                                                                                          حافظ


دم عیسی است پنداری نسیم بادنوروزی      كه خاك مرده باز آید در او روحی و ریحانی

                                                                                                                 سعدی


فرا رسیدن بهار زیبای طبیعت و آغاز سال 1392 خورشیدی را به همه دوستان و همکاران عزیز شاد باش می گویم و از درگاه ایزد توانا آرزوی سالی پر خیر و برکت و همراه با شادکامی و موفقیت را برایتان آرزومندم.


شاد و سرسبز باشید و بهاری 

]]>
دانلود فونت معلی - Moalla Font 2013-03-23T16:45:31+01:00 2013-03-23T16:45:31+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/77 میلاد صارمی نایینی به مناسبت میلاد با سعادت امیر المومنین حضرت علی (ع) شما کاربران گرامی شاهد فونت فارسی معلی با فرمت TTF هستید. طراحان و گرافیست های خلاق می توانند از این فونت فارسی در طراحی هنری و مذهبی استفاده کنند.   مشخصات حجم فایل: 0.082 مگابایت  تاریخ انتشار:    23:00 - 91/3/15    لینک های دانلود دانلود با لینک مستقیم   رمز فایل  www.p30download.com

به مناسبت میلاد با سعادت امیر المومنین حضرت علی (ع) شما کاربران گرامی شاهد فونت فارسی معلی با فرمت TTF هستید. طراحان و گرافیست های خلاق می توانند از این فونت فارسی در طراحی هنری و مذهبی استفاده کنند.

 

مشخصات
حجم فایل: 0.082 مگابایت 
تاریخ انتشار:    23:00 - 91/3/15 

 

لینک های دانلود

دانلود با لینک مستقیم

 

رمز فایل

 www.p30download.com

]]>
لبخند پیرمرد 2013-03-02T06:59:15+01:00 2013-03-02T06:59:15+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/108 میلاد صارمی نایینی پیرمردی با لبخند باز کناردیوار کوچه نشسته بود انگار من نیامده به من لبخند زده بود. کوچه ما سرازیری تندی دارد و پیرمردی هر روز در ابتدای کوچه، در انتهای سرازیری می نشیند.با خود می گویم امروز از او می پرسم به چه می خندی؟باز تند ازکوچه پایین آمدم اما انگار او رفته بود انگار سراشیبی را تمام کرده بود و باز انگاری لبخندی برای من جا گذاشته بود.***کوچه ما هنوز سراشیبی تندی دارد اما من دیگر نمی توانم تند پایین بیایم، گاهی که نفسم می گیرد می نشینم و به بچه های که تند و تند پایین می آیند می خندم. دیروز پسر
پیرمردی با لبخند باز کناردیوار کوچه نشسته بود انگار من نیامده به من لبخند زده بود. کوچه ما سرازیری تندی دارد و پیرمردی هر روز در ابتدای کوچه، در انتهای سرازیری می نشیند.

با خود می گویم امروز از او می پرسم به چه می خندی؟

باز تند ازکوچه پایین آمدم اما انگار او رفته بود انگار سراشیبی را تمام کرده بود و باز انگاری لبخندی برای من جا گذاشته بود.

***

کوچه ما هنوز سراشیبی تندی دارد اما من دیگر نمی توانم تند پایین بیایم، گاهی که نفسم می گیرد می نشینم و به بچه های که تند و تند پایین می آیند می خندم. دیروز پسربچه ای از من پرسید بابابزرگ چرا می خندی؟
]]>
درس آزاد کلاس ششم دبستان 2012-12-30T06:39:52+01:00 2012-12-30T06:39:52+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/107 میلاد صارمی نایینی با سلام خدمت بازدیدکنندگان و همکاران عزیز عذر من و به خاطر اینکه دیر به دیر به روز می شم بپذیرید . درس آزاد(درس هشتم) مربوط به فصل آداب زندگی که به انتخاب دانش آموزان اسم درس رو «امانت داری»  گذاشتیم و با کمک هم درس و فعالیت های کتاب نوشتاری رو طراحی کردیم. برای دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید.دانلود درس آزاد کلاس ششم دبستانخوشحال می شم نظراتتون رو برام بنویسید. با سلام خدمت بازدیدکنندگان و همکاران عزیز عذر من و به خاطر اینکه دیر به دیر به روز می شم بپذیرید . درس آزاد(درس هشتم) مربوط به فصل آداب زندگی که به انتخاب دانش آموزان اسم درس رو «امانت داری»  گذاشتیم و با کمک هم درس و فعالیت های کتاب نوشتاری رو طراحی کردیم. برای دانلود این درس روی لینک زیر کلیک کنید.


دانلود درس آزاد کلاس ششم دبستان


خوشحال می شم نظراتتون رو برام بنویسید.
]]>
پلاستیک 2012-12-13T06:54:35+01:00 2012-12-13T06:54:35+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/106 میلاد صارمی نایینی آیا تا بحال کنجکاو شده اید این اعداد و ارقامی که ته ظرف های پلاستیکی حک شده چه هستند؟ اگر دقت کرده باشید وسط آرم بازیافت معمولا حروف یا اعداد و گاهی هر دو نوشته شده. اگر هم ندیده اید نگران نباشید، متاسفانه هر لحظه ای که اراده کنید دور و برتان آنقدر ظرف پلاستیکی زیاد است که کافی است دستتان را دراز کنید تا یکیشان را بردارید. اما داستان این اعداد: پلاستیک ها با توجه به نوعشان به 7 گروه تقسیم بندی می شوند. با این شناخت پلاستیک های قابل بازیافت، خطرناک ، کم خطر و ... قابل شناسایی خواهند بود.  شم

آیا تا بحال کنجکاو شده اید این اعداد و ارقامی که ته ظرف های پلاستیکی حک شده چه هستند؟ اگر دقت کرده باشید وسط آرم بازیافت معمولا حروف یا اعداد و گاهی هر دو نوشته شده. اگر هم ندیده اید نگران نباشید، متاسفانه هر لحظه ای که اراده کنید دور و برتان آنقدر ظرف پلاستیکی زیاد است که کافی است دستتان را دراز کنید تا یکیشان را بردارید. اما داستان این اعداد: پلاستیک ها با توجه به نوعشان به 7 گروه تقسیم بندی می شوند. با این شناخت پلاستیک های قابل بازیافت، خطرناک ، کم خطر و ... قابل شناسایی خواهند بود.  

شماره 1: PETE یا PET که همان بطری های آب معدنی است که نسبتا بی خطرند اما بدلیل متخلخل بودن آن امکان نفوذ باکتری ها به درون بطری وجود دارد پس متاسفم که بگویم بهتر است آنها را استفاده مجدد نکنید.به زباله های خشک بسپاریدشان

شماره2: HDPE یا پلی اتیلن متراکم. پلاستیک بی خطری است. کدر رنگ است . ظروف مایع ظرفشویی و سایر مواد شستشو از این قبیل پلاستیک ها هستند و برای بازیافت ظروف مناسبی هستند.  
شماره3: PVC که معمولا لوله ها از این جنس اند و همچنین مواد اولیه پلاستیک هایی که روی ظروف غذا می کشند و بطری های روغن مایع. این گونه از پلاستیک به هیچ وجه نباید نزدیک حرارت در هنگام پخت غذا شوند چراکه گرما باعث آزاد شدن مواد شیمیایی درون PVC شده و به درون مواد غذایی در حال پخت نفوذ می کند که باعث اختلالات هورمونی می شوند پس تا جایی که می توانید از استفاده ی ظروف با این جنس خودداری کنید . هرگز مواد را با پلاستیک رویش در مایکروویو نگذارید . راستی این PVC  ها بد قلقند و به راحتی بازیافت نمی شوند. 

شماره 4: LDPE یا پلی اتیلن با تراکم کم. همان کیسه های نایلونی خرید . این کیسه ها بی خطرند اما متاسفانه و متاسفانه معمولا غیر قابل بازیافت. 

شماره 5: PP یا پلی پروپیلن . ظرف ماست و ظروف مشابه که دهانه گشادی دارند. همچنین نی نوشیدنی ها . بی خطرند و به راحتی بازیافت می شوند.   

شماره 6:PS یا پلی استیرن ها. همان ظروف یکبار مصرف . در این ظروف مواد سمی بالقوه وجود دارد بویژه هنگام گرم شدن . تا جایی که می شود از این ظروف استفاده نکنید. بیشتر مواقع غیر قابل بازیافتند.

شماره 7: همان گزینه معروف سایر موارد. از کیس کامپیوتر و iPod گرفته تا ظروف غذا. استفاده از این جنس پلاستیک بویژه برای غذا همیشه آخرین گزینه تان باشد و این شماره 7 هم معمولا غیر قابل بازیافت است.  
 
نمی دانم توجه کردید یا نه اما بدترین ها همان کیسه نایلونی خرید و ظروف یکبارمصرف بودند که هم سمی اند و هم بازیافتشان سخت است. اما این بدترین ها بدبختانه در شمار بیشترین ها هم هستند.

]]>
پیله و پرواز 2012-11-26T06:38:53+01:00 2012-11-26T06:38:53+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/105 میلاد صارمی نایینی A small crack appeared On a cocoon. روزی سوراخ كوچكی در یك پیله ظاهر شد. ------------ --------- - A man sat for hours and watched Carefully the struggle of the butterfly To get out of that small crack of cacoon. شخصی نشست و ساعت ها تقلای پروانه برای بیرون آمدن از سوراخ كوچك پیله را تماشا كرد. ------------ --------- - Then the butterfly stopped striving . It seemed that shewas exhausted and couidnot go on trying. آن گاه تقلای پروانه متوقف شد و به نظر می رسیدكه خسته ش Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

A small crack appeared On a cocoon.
روزی سوراخ كوچكی در یك پیله ظاهر شد.

------------ --------- -

A man sat for hours and watched
Carefully the struggle of the butterfly
To get out of that small crack of cacoon.
شخصی نشست و ساعت ها تقلای پروانه برای بیرون آمدن از سوراخ كوچك پیله را تماشا كرد.
------------ --------- -

Then the butterfly stopped striving .
It seemed that shewas exhausted and couidnot go on trying.

آن گاه تقلای پروانه متوقف شد و به نظر می رسیدكه خسته شده،و دیگر نمی تواند به تلاشش ادامه دهد.

------------ --------- -

The man decided to helpthe poor creature.
He widened the crack by scissors.
The butterfly cameout of cocoon easily, but her body wasTiny and her wings werewrinkled

آن شخص مصمم شد به پروانه كمك كند و با برش قیچی سوراخ پیله را گشاد كرد. پروانه به راحتی از پیله خارج شد،اما جثه اش ضعیف و بال هایش چروكیده بودند.
------------ --------- -

The man continued watching the butterfly.
He expected tosee her wings become her body.
But it did nothappen!

آن شخص به تماشای پروانه ادامه داد او انتظار داشت پر پروانه گسترده و مستحكم شود و از جثه ی او محافظت كند اما چنین  نشد.
------------ --------- -

As amatter of fact,the butterfly to crawl onThe ground for the rest of herlife,
For she could never fly.
در واقع پروانه ناچار شد همه ی عمر را روی زمین بخزدو هر گز نتوانست با بال هایش پرواز كند.
------------ --------- -

The kind man did not realize that God had arranged thelimitation of cocoon.
And also the struggle for butterfly to get out ofit,
so that a certain fluid could be discharged from herbody to enableher to fly afterward.
آن شخص مهربان نفهمید كه محدودیت پیله و تقلا برای خارج شدن از سوراخ ریزآن را خدا برای پروانه قرار داده بود،تا به آن وسیله مایعی از بدنش ترشح شو دو پس از خروج از پیله به او امكان پرواز دهد.

------------ --------- -

Sometimes struggling isthe only thing we need to do .
گاهی اوقات در زندگی فقط به تقلا نیاز داریم.
------------ --------- -

IfGod had provided us with n easy life to live without any difficulties,
Thenwe become strong,and could not fly.

اگر خداوند مقرر می كرد بدون هیچ مشكلی زندگی كنیم،فلج می شدیم ،به اندازه ی كافی قوی نمی شدیم و هرگز نمی توانستیم پرواز كنیم.
------------ --------- -

I asked for strength,andHe provided mewith enough difficultiesTo become strong.
I asked forknowledge and He provided me

من نیرو خواستم و خداوند مشكلاتی سر راهم قرار داد، تا قوی شوم
من دانش خواستم و خداوند مسایلی برای حل كردن به من  داد.
------------ --------- -

 

Iasked for prosperity and promotion,
and He provided me with abilitytothink and hands to work.
I asked for bravery ,nd He providedMe withabstacles to overcome.
من سعادت و ترقی خواستم و خداوند به من قدرت تفكر و زور بازو داد تا كار كنم من شهامت خواستم و خداوند موانعی سر راهم قرار داد،تا آنها را از میان بردارم.
------------ --------- -

I asked for motivation,and He showed me eople who needed help.
Iasked for love and He provided me with opportunityTo give love toothers.

من انگیزه خواستم و خداوند كسانی را به من نشان داد كه نیازمند كمك بودند. من محبت خواستم و خداوند به من فرصت داد تا  .
به دیگران محبت كنم

------------ --------- -

I did not get what I wanted…..
ButI was provided withwhat I needed.

«.من به آنچه خواستم نرسیدم...اما آنچه به آن نیاز داشتم ،به من داده شد»
------------ --------- -

Donot worry,fightWith difficulties and be sureThat you canprevail over them.
نترس با مشكلات مبارزه كنو بدان كه می توانی بر آنها غلبه كنی.

 

]]>
تاریخچه اختراع کاغذ 2012-10-16T14:07:59+01:00 2012-10-16T14:07:59+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/90 میلاد صارمی نایینی     در تمدن های قدیمی مانند مصر و چین و بین النهرین برای نوشتن، روش های مختلفی به كار می بردند. مصریان ورقه هایی به نام پاپیروس ساختند و در نوشتن خط هیروگلیف از آن استفاده می‌كردند.مردم بین النهرین با خط میخی روی خشت ها می نوشتند و عده ای هم مطالب خود را بر روی پوست ها نقش می نمودند( مانند ایرانی ها). در چین ابتدا روی چوب حكاكی می كردند، ولی بعد با قلم مو روی پارچه ابریشمی نقش و نگار كشیده یا خط می نوشتند. تا این كه در سال 105 میلادی تسابی یون چینی موفق به اختراع نوعی كاغذ گردید. طرز ك     در تمدن های قدیمی مانند مصر و چین و بین النهرین برای نوشتن، روش های مختلفی به كار می بردند. مصریان ورقه هایی به نام پاپیروس ساختند و در نوشتن خط هیروگلیف از آن استفاده می‌كردند.
مردم بین النهرین با خط میخی روی خشت ها می نوشتند و عده ای هم مطالب خود را بر روی پوست ها نقش می نمودند( مانند ایرانی ها). در چین ابتدا روی چوب حكاكی می كردند، ولی بعد با قلم مو روی پارچه ابریشمی نقش و نگار كشیده یا خط می نوشتند. تا این كه در سال 105 میلادی تسابی یون چینی موفق به اختراع نوعی كاغذ گردید. طرز كارش بدین نحو بود كه نخست مقداری قطعات ریز پارچه های ابریشمی را می خیساند و بعد آن را صاف می كرد و بر روی صفحه ای پهن می نمود، پس از خشك شدن آن را برای نوشتن مورد استفاده قرار می دادند. بعد هم به جای ابریشم از خیزران و چوب درخت توت كاغذ می ساختند و الیاف آن دیگر دیده نمی شد، زیرا الیاف چوب را نرم می كند. ناگفته نماند كه نمد سازی در شرق اختراع شد و شاید صنعت نمد مالی فكر مخترع كاغذ را به سوی این اختراع كشانده است.
به هر حال رمز كاغذ سازی مدت ها در چین مخفی مانده بود و كسی جز صنعتگران از آن خبر نداشتند تا این كه در سال 751 میلادی عده ای از كارگران كاغذ سازی اسیر شده و به سمرقند برده شدند. آن ها در سمرقند از كتان و شاهدانه كاغذ ساختند پس از چندی رمز كاغذ سازی به بغداد و دمشق برده شد و در این دو شهر كارخانه كاغذ سازی تأسیس شد.
در سال 1190- م كاغذ سازی در فرانسه و سایر نقاط اروپا رواج یافت. اروپاییان در ساختن و تكامل صنعت كاغذ سازی كوشش فراوان كردند. از پارچه های كهنه و پنبه ای و كتان كاغذ ساختن و در تكامل این صنعت كوشش فراوان كردند. آن ها از پارچه های كهنه و پنبه ای و كتان كاغذ می ساختند چون با پر غاز می نوشتند كاغذشان سفت تر بود و با نوعی ژلاتین پارچه های كهنه را می آغشتند.
گفتیم كه در اروپا ماده اولیه كاغذ، پارچه های كهنه بودند لذا اگر مد پرستی و استفاده از لباس های بسیار در اروپا معمول نشده بود، شاید پیشرفت صنعت كاغذ سازی متوقف می شد و طبعاً به دنبال ان چاپ هم ركود پیدا می كرد. اما كم كم متوجه شدند كه با مصرف روز افزون كاغذ تنها پارچه های كهنه نمی توانستند نیاز آن ها را تأمین كنند. لذا برای نخستین بار در سال 1800 میلادی در اروپا به فكر خمیر كردن چوب و ساختن كاغذ از آن افتادند.
در سال 1840 شخصی به نام فردریك كلر وسیله ای برای خرد كردن چوب ساخت و در همان سال یك نفر شیمی دان امریكایی با برخی مواد شیمیایی چوب را خمیر كرد، به صورتی كه لطمه به سلولزهای آن كه برای ساختن كاغذ لازم بود نخورد. در اثر این دو اكتشاف هم صنعت كاغذ سازی توسعه پیدا كرد و هم صنعت چاپ. و بالاخره در سال 1844 م داهل آلمانی ساختن كاغذ را از خمیر چوب اختراع كرد كه امروزه رایج ترین طریقه ی تهیه كاغذ می باشد كه در كارخانجات بزرگ كشورهای جهان انجام می گیرد.
]]>
دانلود روش تدریس فارسی دوم ابتدایی 91 2012-10-04T06:41:41+01:00 2012-10-04T06:41:41+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/104 میلاد صارمی نایینی برای دانلود روش تدریس فارسی دوم دبستان اینجا کلیک کنید. برای دانلود روش تدریس فارسی دوم دبستان اینجا کلیک کنید.]]> دانلود داستان های درس تفکر و پژوهش 2012-10-03T18:59:45+01:00 2012-10-03T18:59:45+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/103 میلاد صارمی نایینی برای دانلود داستان ها روی لینک زیر کلیک کنید.دانلود داستان برای دانلود داستان ها روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود داستان
]]>
روش تدریس درس به درس ریاضی دوم دبستان 2012-10-01T18:34:47+01:00 2012-10-01T18:34:47+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/102 میلاد صارمی نایینی دانلود روش تدریس فصل اول و دوم دانلود روش تدریس فصل اول و دوم]]> یار دبستانی من 2012-09-26T21:32:10+01:00 2012-09-26T21:32:10+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/100 میلاد صارمی نایینی یار دبستانی من ، با من و همراه منیچوب الف بر سر ما، بغض من و آه منیحک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاهترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن مادشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاشخوب اگه خوب ؛ بد اگه بد ، مرده دلای آدماشدست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنهکی میتونه جز من و تو درد مارو چاره کنه ؟یار دبستانی من ، با من و همراه منیچوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منیحک شده اسم من و تو ، رو تن این تخته سیاهترکه بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما

یار دبستانی من ، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی

حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه
ترکه ی بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما

دشت بی فرهنگی ما هرزه تموم علفاش
خوب اگه خوب ؛ بد اگه بد ، مرده دلای آدماش

دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه
کی میتونه جز من و تو درد مارو چاره کنه ؟

یار دبستانی من ، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما ، بغض من و آه منی

حک شده اسم من و تو ، رو تن این تخته سیاه
ترکه بیداد و ستم ، مونده هنوز رو تن ما

]]>
بازآمد بوی ماه مهر ماه مدرسه 2012-09-21T06:04:00+01:00 2012-09-21T06:04:00+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/99 میلاد صارمی نایینی بوی مهر، بوی مهربانی، بوی لبخند، بوی درس و مدرسه و شوق کودکانه در پیاده روها، بوی نمره های بیست، بوی دفتر حساب و مشق های ناتمام، بوی دوستی و محبت... پاییز با خود شور می آورد و قاصدکها خبر بازگشایی مدارس می دهند، درختان آماده می شوند تا با شوق، برگهای رنگارنگشان را چون کاغذهای رنگی بر سر کودکانی که مشتاقانه به مدرسه می روند بریزند و سارها بر شاخه های انبوه درختان صف کشیده اند، تا آوازهای گرمشان را بدرقه کنند. نسیم، نفس های معطرش را هر صبح بر گونه های سرخابی کودکانه شان می دمد تا خواب را در س
بوی مهر، بوی مهربانی، بوی لبخند، بوی درس و مدرسه و شوق کودکانه در پیاده روها، بوی نمره های بیست، بوی دفتر حساب و مشق های ناتمام، بوی دوستی و محبت... 

پاییز با خود شور می آورد و قاصدکها خبر بازگشایی مدارس می دهند، درختان آماده می شوند تا با شوق، برگهای رنگارنگشان را چون کاغذهای رنگی بر سر کودکانی که مشتاقانه به مدرسه می روند بریزند و سارها بر شاخه های انبوه درختان صف کشیده اند، تا آوازهای گرمشان را بدرقه کنند. نسیم، نفس های معطرش را هر صبح بر گونه های سرخابی کودکانه شان می دمد تا خواب را در سایه های کوتاه دیوار جا بگذارند و مشتاقانه تا حیاط منتظر مدرسه بدوند.

دیوارهای آجرنمای مدرسه را سراسر شور و شوق پر کرده است. کلاسها با آغوش باز در آستانه درها ایستاده اند تا میهمانان خود را در آغوش بکشند. واژه ها بر تخته های سیاه جان می گیرند و پروانه می شوند تا در نفس های هیجان زده کودکان پرواز کنند و فضای لرزان کلاس را گرم نمایند. چه شور و حالی دارد این روزهای آغاز مدرسه، روزهایی سراسر دلهره، شوق و اضطراب، روزهای مهر و مدرسه، روزهایی که خیابانها سرخوش هیجان لبریز صداهای کودکانه جاری در پیاده روهایند. روزهایی که عشق هر سحر، عاشقانه از پشت پنجره کلاس ها سرک می کشد تا با بالا آمدن آفتاب، تنشان را در نفس های معطر کودکان شست وشو دهند. روزهایی که آفتاب به شوق مدرسه رفتن هر صبح زودتر از آواز خروس ها بیدار می شود. روزهایی که ماه، بالای سر دفترهای مشق به خواب می رود.
]]>
راهنمای تدریس درس به درس ریاضی پایه ششم برای معلمان 2012-09-08T15:31:30+01:00 2012-09-08T15:31:30+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/98 میلاد صارمی نایینی برای دانلود راهنمای درس به درس معلم روی لینک های زیر کلیک کنید.فایل ها به صورت pdf می باشند.فصل اول:درس1درس2راهبرد حل مسالهدرس3درس4فصل دوم:درس1درس2راهبرد حل مسالهدرس3درس4فصل سوم:درس1درس2فصل چهارم:درس1درس2راهبرد حل مسالهدرس3درس4فصل پنجم:کل فصلما بقی فصل ها پس از آماده شدن بر روی سایت قرار خواهند گرفت.موفق و پیروز باشید. برای دانلود راهنمای درس به درس معلم روی لینک های زیر کلیک کنید.فایل ها به صورت pdf می باشند.

فصل اول:
درس1
درس2
راهبرد حل مساله
درس3
درس4

فصل دوم:
درس1
درس2
راهبرد حل مساله
درس3
درس4

فصل سوم:
درس1
درس2

فصل چهارم:
درس1
درس2
راهبرد حل مساله
درس3
درس4

فصل پنجم:
کل فصل

ما بقی فصل ها پس از آماده شدن بر روی سایت قرار خواهند گرفت.
موفق و پیروز باشید.
]]>
کلیات درس کار و فناوری پایه ی ششم ابتدایی 2012-09-07T15:03:32+01:00 2012-09-07T15:03:32+01:00 tag:http://zangekelas.mihanblog.com/post/97 میلاد صارمی نایینی برای دانلود کلیات درس کار و فناوری پایه ی ششم ابتدایی اینجا کلیک کنید.


برای دانلود کلیات درس کار و فناوری پایه ی ششم ابتدایی اینجا کلیک کنید.
]]>